Mercer w Polsce

W Polsce Mercer rozpoczął działalność w 1999 roku. Już od początku, obok doradztwa z zakresu HR Mercer świadczył usługi konsultingowe związane z zarządzaniem planami emerytalnymi. Już po kilku latach, od 2003 roku rozpoczęliśmy świadczyć usługi brokerskie dotyczące ubezpieczeń osobowych oraz świadczeń medycznych. Szefem polskiego biura Mercer, od końca lat 90 jest Krzysztof Nowak. Milowym krokiem w rozwoju Grupy w Polsce było utworzenie w 2003 roku, w ramach struktur Mercer globalnego centrum produkcji raportów / badań wynagrodzeń (tzw. Total Remuneration Surveys). Obecnie wszystkie operacje z obszaru wsparcia globalnych biznesów Mercer wydzielono w formie odrębnej firmy, działającej pod nazwą Mercer Services – stanowiącej część jednego z najszybciej rozwijających się obecnie sektorów Polskiej gospodarki – tzw. centrów usług wspólnych (PBO/SSC).

 

 

 

Liderzy w Mercer Polska

 

Mercer Polska dzisiaj

Mercer Polska to jedna z największych firm doradczych w Polsce, zatrudniająca łącznie blisko 100 pracowników. Mercer oferuje swoje usługi w trzech liniach biznesowych:

 

  • Praktyka MMB (Mercer Marsh Benefits) – usługi brokerskie z obszaru ubezpieczeń na życie i opieki medycznej. W ramach MMB funkcjonuje także dedykowany zespół odpowiedzialny za rozwój naszej oferty i sprzedaż usług.
  • Praktyka Career (Polska i Europa Środkowo-Wschodnia) - w tej linii biznesowej wydzielono dwa zespoły, Zespół Doradztwa oraz  Zespół Badań Wynagrodzeniowych. Oba zespoły zajmują się na co dzień nie tylko rynkiem polskim, ale pracują też z klientami regionu CEE, odpowiadając za rozwój naszej oferty m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Rosji i krajach byłego Związku Radzieckiego.
  • Praktyka Wealth (doradztwo emerytalne) - w tej linii biznesowej służymy wsparciem i pomocą we wdrażaniu, a potem zarządzaniu wszystkimi typami planów emerytalnych.

 

Oprócz wymienionych powyżej linii biznesowych w strukturach Mercer Polska funkcjonują także zespoły wspierające bezpośrednio inne biura i usługi globalne Mercer, np.

 

1. Zespół analiz rynków pracy i strategii wynagradzania, będący częścią regionalnego (europejskiego) zespołu Career.
2Zespół odpowiedzialny za sprzedaż usług brokerskich i doradztwo w zakresie świadczeń pracowniczych dla globalnych klientów Mercer. Zespół jest częścią międzynarodowych struktur Mercer.
3. Zespół wsparcia aktuarialnego, pracujący bezpośrednio dla klientów niemieckiego biura Mercer.

 

 

Pozycja rynkowa Mercer Polska

Mercer Polska to największa firma doradcza z obszaru HR i świadczeń pracowniczych w Polsce:

 

1. Nr 1 w doradztwie emerytalnych, w tworzeniu i zarządzaniu wszystkimi typami planów emerytalnych, poczynając od PPE, poprzez PPK, a kończąc na tzw. planach pozaustawowych - PPO.

2. Nr 1 w zakresie usług brokerskich. Mercer wraz ze swoją siostrzaną spółką – Marsh Polska – od dwóch lat zajmują pozycję największego brokera ubezpieczeniowego w Polsce. Tytuł przyznawany przez redakcję Miesięcznika Ubezpieczeniowego m.in. na podstawie parametrów opisujących wielkość prowadzonej działalności i skalę świadczonych usług.

3. Jeden z liderów badań wynagrodzeń w Polsce i w regionie. W naszym największym badaniu wynagrodzeń bierze udział kilkaset firm.

4. Jeden z liderów rynku doradztwa HR. Mercer od wielu już lat utrzymuje pozycję jednej z największych firm doradztwa HR, szczególnie w obszarze wartościowania stanowisk pracy oraz analiz i projektowania systemów wynagrodzeń.

 

Marsh & McLennan Companies

Mercer zapewnia doradztwo, rozwiązania i produkty, które pomagają z sukcesem prowadzić działalność i wspierają naszych Klientów, Pracowników i Partnerów. Mercer zatrudnia ponad 25 000 pracowników w 44 krajach, a firma działa w ponad 130 krajach. Mercer jest częścią Marsh & McLennan Companies (NYSE: MMC), wiodącej na świecie firmy świadczącej profesjonalne usługi w zakresie ryzyka, doradztwa strategicznego oraz HR. MMC zatrudnia 76 000 pracowników i generuje roczne przychody sięgające 17 miliardów dolarów. Firmy tworzące MMC, w tym Mercer, Marsh, Guy Carpenter i Oliver Wyman pomagają swoim Klientom skutecznie i z sukcesem prowadzić działalność w coraz bardziej dynamicznym i złożonym środowisku.

 

Zapoznaj się z ważnymi informacjami TUTAJ

Porozmawiaj z konsultantem Mercer Polska

Jesteśmy tutaj, aby pomóc. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej, by dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i produktach.

*Required Fields