Mercer w Polsce

W Polsce Mercer rozpoczął działalność w 1999 roku. Już od początku, obok doradztwa z zakresu HR Mercer świadczył usługi konsultingowe związane z zarządzaniem planami emerytalnymi. Już po kilku latach, od 2003 roku rozpoczęliśmy świadczyć usługi brokerskie dotyczące ubezpieczeń osobowych oraz świadczeń medycznych. Szefem polskiego biura Mercer, od końca lat 90 jest Krzysztof Nowak. Milowym krokiem w rozwoju Grupy w Polsce było utworzenie w 2003 roku, w ramach struktur Mercer globalnego centrum produkcji raportów / badań wynagrodzeń (tzw. Total Remuneration Surveys). Obecnie wszystkie operacje z obszaru wsparcia globalnych biznesów Mercer wydzielono w formie odrębnej firmy, działającej pod nazwą Mercer Services – stanowiącej część jednego z najszybciej rozwijających się obecnie sektorów Polskiej gospodarki – tzw. centrów usług wspólnych (PBO/SSC).

 

 

 

Liderzy w Mercer Polska

 

Mercer Polska dzisiaj

Mercer Polska to jedna z największych firm doradczych w Polsce, zatrudniająca łącznie blisko 100 pracowników. Mercer oferuje swoje usługi w trzech liniach biznesowych:

 

  • Praktyka MMB (Mercer Marsh Benefits) – usługi brokerskie z obszaru ubezpieczeń na życie i opieki medycznej. W ramach MMB funkcjonuje także dedykowany zespół odpowiedzialny za rozwój naszej oferty i sprzedaż usług.
  • Praktyka Career (Polska i Europa Środkowo-Wschodnia) - w tej linii biznesowej wydzielono dwa zespoły, Zespół Doradztwa oraz  Zespół Badań Wynagrodzeniowych. Oba zespoły zajmują się na co dzień nie tylko rynkiem polskim, ale pracują też z klientami regionu CEE, odpowiadając za rozwój naszej oferty m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Rosji i krajach byłego Związku Radzieckiego.
  • Praktyka Wealth (doradztwo emerytalne) - w tej linii biznesowej służymy wsparciem i pomocą we wdrażaniu, a potem zarządzaniu wszystkimi typami planów emerytalnych.

 

Oprócz wymienionych powyżej linii biznesowych w strukturach Mercer Polska funkcjonują także zespoły wspierające bezpośrednio inne biura i usługi globalne Mercer, np.

 

1. Zespół analiz rynków pracy i strategii wynagradzania, będący częścią regionalnego (europejskiego) zespołu Career.
2Zespół odpowiedzialny za sprzedaż usług brokerskich i doradztwo w zakresie świadczeń pracowniczych dla globalnych klientów Mercer. Zespół jest częścią międzynarodowych struktur Mercer.
3. Zespół wsparcia aktuarialnego, pracujący bezpośrednio dla klientów niemieckiego biura Mercer.

 

 

Pozycja rynkowa Mercer Polska

Mercer Polska to największa firma doradcza z obszaru HR i świadczeń pracowniczych w Polsce:

 

1. Nr 1 w doradztwie emerytalnych, w tworzeniu i zarządzaniu wszystkimi typami planów emerytalnych, poczynając od PPE, poprzez PPK, a kończąc na tzw. planach pozaustawowych - PPO.

2. Nr 1 w zakresie usług brokerskich. Mercer wraz ze swoją siostrzaną spółką – Marsh Polska – od dwóch lat zajmują pozycję największego brokera ubezpieczeniowego w Polsce. Tytuł przyznawany przez redakcję Miesięcznika Ubezpieczeniowego m.in. na podstawie parametrów opisujących wielkość prowadzonej działalności i skalę świadczonych usług.

3. Jeden z liderów badań wynagrodzeń w Polsce i w regionie. W naszym największym badaniu wynagrodzeń bierze udział kilkaset firm.

4. Jeden z liderów rynku doradztwa HR. Mercer od wielu już lat utrzymuje pozycję jednej z największych firm doradztwa HR, szczególnie w obszarze wartościowania stanowisk pracy oraz analiz i projektowania systemów wynagrodzeń.

 

Zapoznaj się z ważnymi informacjami TUTAJ

Global leadership

Our Executive Leadership Team sets the agenda for our 25,000 colleagues worldwide. They represent the drivers of our business today and where it’s evolving tomorrow. We believe the best ideas come from diversity of thought and experience. Like our thousands of colleagues around the globe, our Executive Leadership Team reflects an intersection of unique perspectives, backgrounds and experience, which informs many of our most innovative and groundbreaking ideas and solutions. This diverse group unites in its passion to propel our business forward while making a difference in the lives of those we serve.

Porozmawiaj z konsultantem Mercer Polska

Jesteśmy tutaj, aby pomóc. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej, by dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i produktach.

*Required Fields