Mercer Pension Insights Series (1/2021)

Szanowni Państwo, przedstawiamy pierwszą w tym roku edycję Mercer Pension Insights, którą w całości poświęcamy wynikom inwestycyjnym funduszy PPK w 2020 roku. Dla firm prowadzących PPE może to być natomiast ciekawa inspiracja do prezentacji korzyści z udziału w programie w podobny sposób, do tego przedstawionego w naszym raporcie. Sądzimy także, że fragmenty materiału mogą być wykorzystane w komunikacji dla pracowników, a także przedstawione reprezentacjom pracowniczym.

 

Raport i nasze analizy zostały przedstawione z punktu widzenia wartości zgromadzonych aktywów na rachunku PPK przez uczestnika i osiągniętej przez niego rzeczywistej stopy zwrotu. Jest to zatem materiał idealny do wykorzystania w komunikacji z pracownikami w zakresie funkcjonującego w Państwa firmie PPK. Z opracowania czytelnik dowie się między innymi: 

  • ile w 2020 roku zarobił średnio uczestnik PPK na przystąpieniu do programu w zależności od funduszu zdefiniowanej daty i instytucji zarządzającej; 
  • jaka jest średnia wielkość aktywów, które na rachunku PPK zgromadził uczestnik;
  • jak po pierwszym roku funkcjonowania PPK prezentuje się ranking zarządzających w odniesieniu do uzyskanych stóp zwrotu przez fundusze PPK. Zapraszamy serdecznie do lektury.
Zapraszamy serdecznie do lektury.

Porozmawiaj z konsultantem Mercer Polska

Jesteśmy tutaj, aby pomóc. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej, by dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i produktach.

*Required Fields