Szanowni Państwo,

 

Przedstawiamy trzecią w tym roku edycję Mercer Pension Insights.

 

Oprócz bieżącego przeglądu polskiego rynku emerytalnego oraz wydarzeń mających istotny wpływ na nasze oszczędności, przygotowaliśmy również dla Państwa dwa główne tematy.

 

Pierwszy z nich jest tematem kluczowym dla osób oszczędzających w ramach planów emerytalnych, a w szczególności w funduszach obligacyjnych.

 

Po kilkunastu latach dodatnich stóp zwrotu w 2021 roku fundusze obligacyjne, przez wielu uważane za inwestycje bardzo bezpieczne, doświadczyły znacznych strat, co z pewnością zaskoczyło niejednego uczestnika planu emerytalnego.

 

Tłumaczymy ten fenomen i pokazujemy jakie działania może podjąć pracodawca, aby ochronić swoich pracowników przed podobnymi rozczarowaniami w przyszłości.

 

W kolejnym artykule podsumowujemy tegoroczną edycję Mercer CFA Global Pension Index, w której Polska uplasowała się na 27 miejscu spośród 43 ocenianych krajów, co oznacza niewielką zmianę w porównaniu do roku poprzedniego.

 

 

Życzymy Państwu przyjemnej lektury!


Kontakt z naszym konsultantem

Aby dowiedzieć się więcej o Pension Insights wypełnij poniższy formularz, a jeden z naszych kosnultantów skontaktuje się z Tobą.

*Required Fields