Przedstawiamy kolejną edycję Mercer Pension Insights (3/2022). W tym wydaniu przygotowaliśmy dla Państwa trzy artykuły. Pierwszy to zestawienie zmian wprowadzonych w minionym kwartale w ustawie o pracowniczych programach emerytalnych oraz pracowniczych planach kapitałowych. Z artykułu dowiecie się Państwo na jakie zmiany w prawie powinien być gotowy pracodawca oferujący PPE i PPK. Drugim, bardzo istotnym tematem jest polityka kosztowa w pracowniczych planach kapitałowych. Jak dowiemy się z artykułu opłaty za zarządzanie, które są powszechnie znane stanowią często jedynie mniejszą część kosztów bieżących funduszy PPK. Ostatni, choć jak zawsze istotny temat to podsumowanie i omówienie wyników inwestycyjnych funduszy PPK oraz wybranych funduszy PPE/PPO na koniec czerwca 2022 roku. W tej części przedstawiamy porównanie stóp zwrotu dla funduszy PPK i aktualną sytuację uczestników tego programu emerytalnego. Dodatkowo zaprezentujemy wyniki inwestycyjne najpopularniejszych funduszy oferowanych w ramach PPE i PPO.

 


I jak zawsze, w naszym Pension Insights znajdziecie Państwo również podsumowanie najciekawszych informacji o rynku emerytalnym i finansowym, inflacji, polityce pieniężnej NBP, zmianach w prawie emerytalnym, nowinkach rynkowych, fuzjach na rynku TFI itp.

 


Życzymy Państwu przyjemnej lektury!


Kontakt z naszym konsultantem

Aby dowiedzieć się więcej o Pension Insights wypełnij poniższy formularz, a jeden z naszych kosnultantów skontaktuje się z Tobą.

*Required Fields