Zgony wywołane pandemią Covid – wzrost kosztów opieki medycznej i składek polis grupowych.
Czy pracodawcy mają się czego obawiać?

 

Nieważne, co sądzimy o Covid, jego przyczynach, metodach zapobiegania, szczepionkach itd. – bezpośrednie efekty pandemii są widoczne, a wiele następstw i zmian dot. obszaru świadczeń pracowniczych już dzisiaj można relatywnie łatwo oszacować i przewidzieć. Większa śmiertelność, skrócenie tzw. dalszego oczekiwanego trwania życia, wyższe emerytury z ZUS, wyższe koszty składek ubezpieczeniowych i abonamentów medycznych to tylko te najbardziej widoczne.

 

Najbliższe miesiące nie będą łatwe dla osób zarządzających obszarem świadczeń i wynagrodzeń – choć ten ostatni wątek wymaga na tyle rozległych analiz, że kwestią wynagrodzeń w tym tekście się nie zajmiemy. Wszystkich tych zjawisk doświadczamy w skali dotąd niespotykanej.

 

Warto więc przyjrzeć się im bliżej. I znowu, nie jest to dyskusja o rzetelności statystyk, czy skuteczności działań rządu w walce z pandemią. Ocenie poddane zostaną fakty, obiektywne dane statystyczne i wyraźnie zarysowujące się wybrane tendencje w obszarze emerytur, ubezpieczeń i opieki zdrowotnej.

 

Czytaj dalej...

Pobierz i przeczytaj cały artykuł "Rosnące koszty opieki medycznej i polis życiowych – czy pracodawcy mają się czego obawiać?"

Proszę wpisz swoje dane.

*Required Fields