Od ponad 50 lat Mercer wspiera organizacje na całym świecie w podejmowaniu trafnych decyzji, dotyczących zarządzania kapitałem ludzkim.

Specjalizujemy się w analityce danych rynkowych pozyskiwanych od naszych klientów i opracowywanych przez ekspertów Mercer. Dostarczamy raporty wynagrodzeniowe oraz analizy szyte na miarę.

Raporty wynagrodzeniowe

 

Raporty Mercer zawierają aktualne dane rynkowe dotyczące wynagrodzeń i świadczeń. Umożliwiają szczegółową analizę konkurencyjności płac poszczególnych stanowisk, ułatwiają identyfikację nieadekwatnie wynagradzanych pracowników lub grup zawodowych na tle wybranego rynku porównawczego.

 

Korzystając z narzędzi online nasi klienci mają możliwość tworzenia własnych analiz statystycznych dla stanowisk typowych i hybrydowych oraz interpretacji danych dla konkretnych sektorów i regionów. Dane w raportach dostarczają wiedzy  o najnowszych trendach na dynamicznym rynku pracy,  umożliwiają podjęcie decyzji w zakresie strategii wynagrodzeń, pomagają przyciągnąć i utrzymać talenty w organizacji.

 

Dysponujemy szeregiem danych porównawczych i analiz, w tym gotowymi raportami wynagrodzeniowymi:

 

Wykorzystywanie danych przy podejmowaniu decyzji dotyczących kapitału ludzkiego

Niezależnie od tego, czy organizacja analizuje konkurencyjność wynagrodzeń, opracowuje nową siatkę płac czy pracuje nad optymalizacją zatrudnienia, dostęp do solidnego zestawu danych i benchmarków rynkowych ma kluczowe znaczenie dla podjęcia właściwych decyzji i rozwoju danej organizacji.

 

Benchmarking lokalnie i globalnie

Raporty Mercer to jedno spójne źródło danych lokalnych, regionalnych i globalnych. Metodologia wyceny stanowisk (Mercer IPE) stosowana jest w każdym badaniu na całym świecie.

 

Korzystamy z jednego katalogu stanowisk pracy w ponad 140 krajach.

 

Nasza baza danych w Polsce obejmuje kilkaset organizacji oraz kilkaset tysięcy obserwacji.

 

Nowoczesne narzędzie online

Wyniki naszych badań dostarczone są za pomocą interaktywnego narzędzia internetowego Mercer WIN, które pozwala na tworzenie niezliczonej liczby analiz, porównanie pakietów wynagrodzeń  własnych pracowników do rynku i eksportowanie danych do pliku Excel lub PDF.

 

Dane, analizy i raporty na zamówienie

 

Mercer oferuje badania i analizy wynagrodzeniowe dostosowane do potrzeb klientów. Nasze bazy danych oraz wieloletnie doświadczenie pozwalają dostarczać informacje o rynkowych poziomach wynagrodzeń, premii i benefitów dla indywidualnych stanowisk, aby zapewnić konkurencyjność pakietów oferowanych przez naszych klientów.

 

Analiza konkurencyjności wynagrodzeń na tle rynku


Dane i trendy rynkowe pomogą porównać organizację z innymi, zaprojektować  konkurencyjne rozwiązania wynagrodzeniowe i zatrzymać najlepsze talenty.

 

Wycena rynkowa stanowiska

Market pricing to szczegółowe dane rynkowe dla poszczególnych stanowisk i ich poziomów. Organizacja ma możliwość wyboru konkretnego rynku odniesienia, a także komponentów wynagrodzenia, które mają zostać przedstawione. Tego typu dane wspierają organizację przy procesach rekrutacyjnych, a także podejmowaniu decyzji o podwyżkach i awansach pracowników.

 

Audyt polityk organizacji

Mercer poza danymi wynagrodzeniowymi dla konkretnych stanowisk zbiera również szczegółowe informacje na temat polityk i praktyk. Dzięki rozległej bazie firm przekazujących dane do raportów Mercer, a także bogatemu doświadczeniu projektowemu, Mercer ma wiedzę umożliwiającą przeprowadzenie szczegółowych audytów polityk obowiązujących w organizacjach. Audyt może dotyczyć wynagrodzenia zasadniczego, zmiennego krótkoterminowego i długoterminowego, a także świadczeń dodatkowych (benefitów).

 

Analiza równości płac ze względu na płeć

Badanie równości płci (Gender Equality Analysis) zawiera przegląd praktyk związanych z wynagradzaniem pod względem płci na poszczególnych stanowiskach w organizacji. Ta analiza pomoże w zarządzaniu potencjalnym ryzykiem, zrozumieniu pierwotnych przyczyn i opracowaniu długoterminowej strategii na rzecz bardziej zróżnicowanej, dobrze prosperującej siły roboczej, a także da odpowiedzi na pytania:

  • Jakie są różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn na podobnych stanowiskach w Twojej firmie?
  • Na jakich stanowiskach dominują poszczególne płcie i do jakiego stopnia?
  • Jakie są trendy w poziomie wynagrodzeń według płci dla każdej funkcji pracownika?

 

Pay Band Tool

Pay band Tool to narzędzie analityczne pozwalające na zarządzanie budżetem wynagrodzeń i świadczeń, budowę widełek płacowych na podstawie istniejącej struktury wynagrodzeń lub danych rynkowych. Umożliwia pragmatyczne podejście do zarządzania wynagrodzeniami poprzez tworzenie polityki płacowej dla poszczególnych lokalizacji i funkcji, a także prezentuje aktualną pozycję pracowników w ramach zaprojektowanych widełek oraz ewentualne koszty ich niedopłacania lub przepłacania. 

 

Badania/ankiety “szyte na miarę”

Dzięki szerokiej bazie danych w Polsce i na świecie, Mercer ma możliwość przeprowadzenia badań szytych na miarę pod konkretnego klienta. Organizacja wspierana przez wiedzę i doświadczenie Konsultantów Mercer, ma pełny wpływ na zakres badania oraz bazę firm wśród których badanie zostanie przeprowadzone. Tego typu rozwiązanie pozwala nam odpowiedzieć na potrzeby każdej, nawet najbardziej wymagającej organizacji.
 

Porozmawiaj z konsultantem Mercer Polska

Jesteśmy tutaj, aby pomóc. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej, by dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i produktach. 

*Required Fields