Prezentowane w opracowaniach stopy zwrotu funduszy PPK są liczone z punktu widzenia Uczestnika PPK, czyli z wzięciem pod uwagę systematycznego, comiesięcznego charakteru wpłat do PPK. W naszym opracowaniu analizujemy również stopy zwrotu z uczestnictwa w systemie PPK oraz przykładowe wartości rachunków PPK przy różnych założeniach.


Inclusive workforce

Wyniki funduszy PPK na koniec 2021 roku

Minęły już ponad 2 lata od wprowadzenia pierwszych pracowniczych planów kapitałowych (PPK) w największych firmach. To dobry moment, żeby podsumować opłacalność oszczędzania w ramach PPK oraz pokusić się o przedstawienie wyliczeń ile na rachunku PPK zgromadził hipotetyczny uczestnik PPK oraz jaką osiągnął stopę zwrotu z inwestycji w ten produkt.

Inclusive workforce

Wyniki funduszy PPK na koniec czerwca 2021 roku

Przez ostatnie półtora roku uczestnik PPK zgromadził średnio na rachunku PPK pomiędzy 4 200 PLN a 4 800 PLN. W rezultacie zysk z uczestnictwa w PPK w zależności...

 


Inclusive workforce

Wyniki funduszy PPK na koniec 2020 roku

Raport i nasze analizy zostały przedstawione z punktu widzenia wartości zgromadzonych aktywów na rachunku PPK przez uczestnika i osiągniętej przez niego rzeczywistej stopy zwrotu. Jest to zatem materiał idealny do wykorzystania w komunikacji z pracownikami w zakresie funkcjonującego w Państwa firmie PPK.

 

Inclusive workforce

Wyniki funduszy PPK na koniec września 2020 roku

W ostatnich miesiącach w prasie oraz materiałach marketingowych zarządzających Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK) można było znaleźć wiele porównań wyników funduszy PPK (funduszy zdefiniowanej daty, w różnych (czasem wręcz bardzo zaskakujących) przedziałach czasowych.Czy przykładanie dużej wagi do wyników funduszy PPK po pierwszych trzech kwartałach 2020 roku ma sens?Poznaj naszych specjalistów

Krzysztof Nowak

Krzysztof Nowak

CEO Mercer Polska

Krzysztof.Nowak@mercer.com

 

Łukasz Witkowski

Łukasz Witkowski

Senior Consultant

Lukasz.Witkowski@mercer.com

 

Kamil Skowera

Kamil Skowera

Senior Consultant

Kamil.Skowera@mercer.com

 

 


Porozmawiaj z konsultantem Mercer Polska

Jesteśmy tutaj, aby pomóc. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej, by dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i produktach.

*Required Fields