Calendar Icon 

Informacje praktyczne

Dzień: 23 czerwca 2022 r.

Godz.: 11:00 - 12:00

Format: Online


 

Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy na jedno z (potencjalnie) najciekawszych naszych webinariów pierwszej połowy 22’. Na przykładzie praktycznych projektów doradczych Mercera (głównie Europa, choć pewnie nie tylko) opowiemy o najbardziej aktualnych tematach HR z perspektywy firmy doradczej.

 

Chyba nigdy wcześniej obszar HR nie był tak krytyczny dla działalności firm jak dzisiaj. Potwierdzają to wszystkie badania i codzienna nasz praktyka.

 

Mercer co roku publikuje jedno ze swoich najbardziej istotnych badań – Gobal Talent Trends – identyfikując najważniejsze obszary zarządzania HR dla współczesnych organizacji. Tegoroczne badanie potwierdza wiele znanych nam już wcześniej tendencji, jednocześnie jednak ujawnia nowe zjawiska. Wśród 10 strategicznych priorytetów obszaru HR szefowie organizacji wymienili m.in.:

 

1.     Dopasowanie i rozwój umiejętności (skills) do aktualnych wymagań procesów biznesowych

2.     Problemy z utrzymaniem najlepszych pracowników

3.     Znaczenie analiz ilościowych w zarządzaniu HR

4.     Problemy nierówności i transparentności  wynagrodzeń, właściwego zdefiniowania i implementacji praktyk ESG w zarządzaniu HR

5.     Szeroko rozumiane employee experience i metody zarządzania oczekiwaniami pracowników (identyfikacji tych elementów employee value proposition - EVP, które decydują o tym, czy pracownicy chcą dla danej organizacji pracować)

 

Dodatkowo, nie sposób nie wspomnieć również o inflacji i presji na wynagrodzenia, co często oznacza nie tylko konieczność dostosowania wysokości wynagrodzeń do aktualnych wymagań i praktyk rynkowych, ale także zmiany w podejściu do zarządzania wynagrodzeniami (właściwe korzystanie z rynkowych danych o wynagrodzeniach, częstotliwość przeprowadzania podwyżek, zmiany w strukturze wynagrodzeń, znaczenie pozapłacowych elementów i szeroko rozumianej EVP, itd.).

 

Na te, i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w trakcie spotkania, które prowadzić będą nasi eksperci z Europejskiego Centrum Doradztwa HR Mercera oraz naszego lokalnego zespołu wynagrodzeń i doradztwa HR.

 

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Proszę wypełnij poniższe dane, aby zarejestrować się na webinar:

Webinar: Trendy HR 2022 – zmiany w obszarze HR na przykładzie projektów doradczych Mercer (Świat i Polska).

*Required Fields

23 czerwca 2022 r.

Godz. 11:00 - 12:00

Webinar: Trendy HR 2022 – zmiany w obszarze HR na przykładzie projektów doradczych Mercer (Świat i Polska).

Kontakt