Mercer dzieli się wiedzą!

 

Zapraszamy Was na drugą edycję wirtualnego tygodnia studenckiego „Mercer dzieli się wiedzą”, który prowadzony będzie przez ekspertów firmy Mercer w dniach 23 - 26 maja.

 

Jest to bezpłatny cykl webinariów skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy rozpoczynają swoją karierę zawodową, ale nie tylko. Zapraszamy wszystkie osoby, dla których proponowane przez nas tematy są atrakcyjne.
Jako lider w dziedzinie doradztwa HR na polskim rynku, kolejny raz dzielimy się wiedzą i najlepszymi praktykami z rynku.

 

Wierzymy, że dzięki poradom od naszych praktyków dotyczących między innymi aplikowania o pracę i rozmów rekrutacyjnych, zarządzania finansami osobistymi czy też najnowszym danym o tym, jak zarabia się w Polsce, pomożemy wielu osobom lepiej przygotować się na przyszłe wyzwania zawodowe. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli dołączycie do nas na wybrane lub też wszystkie dostępne sesje.

 

Zachęcamy również do śledzenia na bieżąco naszego kanału LinkedIn, gdzie będziemy zamieszczać wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia.


Proszę zapoznajcie się ze szczegółami wystąpień, które znajdziecie poniżej i zarejestrujcie się, aby otrzymać link do wydarzenia.

 

Do zobaczenia!

Agenda

Poznaj nas!

Dzień 1  |  23.05, g. 12:00 - 14:00

Podczas pierwszego dnia dowiesz się co (i kto) kryje się za szeroko pojętym konsultingiem HR-owym, jak wspieramy naszych klientów, a także co charakteryzuje kulturę naszej organizacji. Poznasz również pracowników Mercera, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach w pracy w międzynarodowym środowisku i za co lubią pracę w naszej firmie oraz o tym, dlaczego warto wziąć udział w naszym programie stażowym. Spotkanie poprowadzone będzie przez Krzysztofa Nowaka, CEO Mercer (Polska) i Almę Jenkins Acostę, Company and Employee Research Lead. Uczestnicy będą mieli okazję zadać pytania oraz wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.
Everything you want to know about recruitment, but you are afraid to ask a recruiter.

Dzień 2  |  24.05, g. 12:00 - 13:30

How to prepare for the recruitment process? What should I ask recruiters?  What questions and tests can you expect? Myths and facts about CVs and what do recruiters really pay attention to?

 

Experts from the Marsh McLennan Group will answer these and other questions that bother our attendees. They will introduce you to the vast world of recruitment, help you plan your career and prepare for interviews.

 

The meeting will be led by Mateusz Melzacki and Agnieszka Gajewska, Talent Acquisition Consultants.
Jak się zarabia w Polsce?

Dzień 3  |  25.05, g. 12:00 - 13:30

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale w końcu pensja, to jeden z jakże niezwykle ważnych czynników decydujących o naszym standardzie życia, ale także poczuciu samospełnienia. W końcu studiujemy po to żeby do czegoś dojść! Przyswoić wiedzę, poszerzyć horyzonty, zdobyć ten upragniony dyplom, ale życie po studiach nabiera rozpędu i niezależność finansowa to jeden z celów każdego z nas. Teraz, czy w Polsce dobrze się zarabia? Jak nasz kraj wygląda na tle innych krajów europejskich? Jakiej pensji mogę się spodziewać na przestrzeni najbliższych lat? Malwina Raducka- Sakwerda oraz Jakub Mesjasz, specjaliści Mercer postarają się odpowiedzieć na te pytania.
Nasze finanse, inwestycje i plany emerytalne w czasach niepewności.

Dzień 4  |  26.05, g. 12:00 - 13:30

Ostatnie dwa lata przyniosły wiele istotnych zmian w otoczeniu makroekonomicznym i zachowaniu się rynków finansowych, w tym bardzo dotkliwe spadki wartości funduszy obligacyjnych, które dla osób w nich oszczędzających oznaczają nierzadko stratę nawet do 20% zgromadzonego kapitału. Wojna w Ukrainie dodatkowo wzmocniła wiele z tych zjawisk, przy okazji skupiając naszą uwagę na kwestiach szeroko rozumianego bezpieczeństwa finansowego. W ramach webinaru podzielimy się między innymi spostrzeżeniami i doświadczeniem, jak okres wojny oraz innych niespodziewanych wydarzeń na świecie, może wpływać na nasze finanse i decyzje inwestycyjne. Czy jest łatwa odpowiedź na to, gdzie w takich czasach jak obecnie najsensowniej lokować swoje oszczędności? Łukasz Witkowski postara się również odpowiedzieć na pytania jakie decyzję możemy podejmować w zakresie posiadanych planów emerytalnych i długoterminowych programów oszczęnościowych.

Prezenterzy:


 

Krzysztof Nowak

 

Prezes Zarządu Mercer Polska

 

Alma Jenkins Acosta

 

Global Career Delivery Leader & Warsaw Delivery Centre Site Leader 

 

Justyna Białocerkiewicz

 

Broker, MMB

 

Patrycja Furtak

 

Consultant, Career


 

Jacek Włodarski

 

KM Innovation & Technology Manager

 

Yana Cherniak

 

Talent All Access Platform Account Manager

 

Mateusz Melzacki

 

Talent Acqusition Consultant

 

Agnieszka Gajewska

 

Talent Acqusition Consultant


 

Malwina Raducka – Sakwerda

 

Research, Analytics and Client Success Leader

 

Jakub Mesjasz

 

Analytical Solutions Team Manager

 

Łukasz Witkowski

 

Senior Consultant
Dane kontaktowe

 

Jeśli masz jakieś pytania związane z wydarzeniem, proszę skontaktuj się  z nami bezpośrednio:

Patrycja Kasprzycka, Weronika Gorzelanna